پی سی فایل مارکت
یک برند ، دنیایی از خدمات حرفه ای

 

خدمات طراحی و تولید محتوا نرم افزارهای تخصصی جهت خروجی گرافیک چاپی

 

فروش،تهیه ،تولید و پخش و قیمت اسیدسولفوریک

بازدید: 33 دسته بندی: مواد شیمیایی
فروش عمده و خرده انواع مواد شیمیایی

مرکز تهیه ،تولید و پخش اسیدسولفوریک در غرب تهران،کرج،شهرستان قدس

فروش پخش عمده انواع اسیدسولفوریک صنعتی مرغوب و آزمایشگاهی با بهترین کیفیت مواد اولیه ی شیمیایی، با کاربرد در کشاورزی،صنایع گوناگون شیمیایی . علمی تخصصی

اسیدسولفوریک چیست؟

اسید سولفوریک (جوهر گوگرد) یک اسید معدنی بسیار قدرتمند بوده که در پدیده خارج شدن گازهای آتشفشانی موجود است .

بصورت هر میزان درصدی در آب حل شده و واکنش شدیداً گرمازایی دارد و باید از ترکیب یکباره آن با آب دوری کرد.

با ترکیب آب با اسید سولفوریک واکنش جداسازی اکسیژن و هیدروژن را در بردارد. این اسید خورنده بود و بخش زیادی از پدیده باران اسیدی را شامل می شود.آب باران در هنگام باریدن ابر با ترکیب ریز گردها و ذرات معلق آلاینده های خودرو ها، کارخانه ها و صنایع آلودکننده در هوای شهرها واکنش داده و باعث تولید اسید می شود.

اسید سولفوریک واکنش بیشتری با فلزات در دمای بالا داشته و تاثیری بروی سرب و جیوه ندارد.

این اسید در فهرست مواد خطرناک برای انسان ها و طبیعت قرار داد.

اسید سولفوریک چه کاربردهای دارد؟

در صنایع مختلف این ماده اسید دارای خواص شیمیایی و فیزیکی متنوعی بوده و عمده ترین مصرف اش ( ۶۰ درصد از ماده) را شامل می دهد، در ساخت انواع کودهای شیمیایی می باشد. در بخش آتی درباره تنوع کاربردی این اسید پر مصرف در علوم و صنعت های مختلف مقاله ای حاضر شده است :

کود شیمیایی اسید سولفوریک

برای جبران کمبود گوگرد در خاک از این ماده در ساخت و تولید کود آمونیوم سولفات استفاده می گردد. سولفات منیزیم و سولفات کلسیم آبدار(و یا همان گچ کشاورزی) در هنگام واکنش از این کود شیمیایی با ترکیب آهک های در داخل خاک تولید می شود.

کاربرد این ماده در کشاورزی،باعث نفوذپذیری آب و هوا در خاک رس شده و این خاک نفوذپذیر مانع از آسیب به ریشه گیاهان می شود.این روش جلوی ضرر خاک نامرغوب برای کشاورزان را می گیرد ولی کشاورزان نباید فرا از حد از خاک، از این کود استفاده کنند.

کاربرد اسید سولفوریک در مواد شوینده

اصطلاح حلال تخصصی لیپیدها و چربی ها برای شوینده به دلیل توانایی حل لیپیدها و چربی ها با ویژگی هیدرولیز قوی درماده sulfuric acid وجود دارد

پالایش نفت
تصفیه شیمیایی در فرایند پالایش نفت با این ماده انجام می شود .تبدیل ترکیب مواد اتیلنی به نوع استر های محلول در داخل اسید و نیز برای تصفیه فرآورده نفتی و بنزینی (سفید) از کاربرد های سولفوریک اسید است.

سایر کاربرد تخصصی سولفوریک اسید در بخش زیر ذکر شده است :

 • استخراج فلزها
 • صنایع روزنامه، مقوا ،کاغذسازی و ساخت دستمال کاغذی
 • ساخت دترجنت ها
 • ساخت چسب
 • ساخت فنل
 • ساخت حشره کش
 • ساخت ضد یخ
 • رنگ نقاشی
 • ساخت پروپانول
 • ساخت اسید هیدروفلوریک
 • فرایند نیتروژن دار کردن

چرا اسید سولفوریک خطرات است؟

در صورت تماس فیزیکی دچار آسیب به چشم ها، ضایعات چشمی(نابینایی) محرک شدید پوستی و سوختگی،و استنشاق تنفسی باعث تحریک ریه ،سرفه و تنگی نفس به خاطر قدرتمند بودن این اسید می شود و باید حتما در هنگام استفاده از تمام نکات ایمنی و پوشش خاص ، و نیز حفظ فاصله از بدن رعایت شود.همچنین برای عملیات رقیق سازی ،آب را با مقدار خیلی کم به آن اضافه نمایید تا دچار پاشیدن و جوشیدن این اسید (واکنش گرمازایی شدید) بر روی بدن نشود

به دلیل این که این ماده یک نوع اسید قوی و بسیار خطرناک است بنابراین در زمان استفاده از آن باید تمامی نکات ایمنی را رعایت کرد. در صورت تماس سولفوریک اسید با بدن می تواند موجب تحریکات شدید پوستی و سوختگی و آسیب به چشم ها می شود. این نوع تماس ممکن است موجب ضایعات چشمی و حتی نابینایی شود. استنشاق این ماده نیز موجب بروز سرفه، تحریک ریه ها و تنگی نفس می شود.

فرمول شیمیایی: H2SO4کالن ۲۰ لیتری
کالن ۲۰ لیتری
کالن ۳۰ لیتری
کالن ۶۰ لیتری
بشکه ۲۲۰ لیتری
مخرن ۱۰۰۰ لیتری
تانکر ۲۰۰۰ لیتری
تانکر ۵ تنی
تانکر ۲۵ تنی یا ۱۵ هزار لیتری

تاریخ: ۱۴۰۰/۰۸/۱۹استان: تهران

قیمت: تومان

آدرس:

تلفن:

تلفن همراه: ۰۹۱۲۰۳۹۲۲۴۰

تلفکس:

فکس:

وب سایت:

ایمیل:

کد پستی:

کلمات کلیدی

اسید سولفوریک در کشاورزی, اسید سولفوریک لوله بازکن, اسید سولفوریک خوراکی, اسید سولفوریک در جدول, اسید سولفوریک صنعتی, اسید سولفوریک کشاورزی, اسید سولفوریک در گلخانه, اسید سولفوریک برای سیب زمینی, اسید سولفوریک چیست, اسید سولفوریک ph, ph اسید سولفوریک 98 درصد, اسید سولفوریک کاغذ ph, اسید سولفوریک و کاغذ ph, اسید سولفوریک رنگ کاغذ ph, محاسبه ph اسید سولفوریک, اسید سولفوریک در کاغذ ph, ph اسید سولفوریک, ph اسید سولفوریک رقیق, ka اسید سولفوریک, اسید سولفوریک msds, اسید کلریدریک msds, msds اسید سولفوریک pdf, msds اسید سولفوریک 98 درصد, اسید سولفوریک pdf, pka اسید سولفوریک, اسید سولفوریک sds, msds اسید کلریدریک, اسید سولفوریک 0.02 نرمال, اسید سولفوریک 0/1 نرمال, اسید سولفوریک 0.01 نرمال, ساخت اسید سولفوریک 0.1 نرمال, تیترازول اسید سولفوریک 0.1 نرمال, طرز تهیه اسید سولفوریک 0.1 نرمال, اسید کلریدریک 0.1 نرمال, تهیه اسید سولفوریک 0.02 نرمال, اسید سولفوریک 1 نرمال, اسید سولفوریک 100 درصد, اسید سولفوریک 1 مولار, اسید سولفوریک 10 درصد, اسید کلریدریک 1 مولار, اسید کلریدریک 10 درصد, تهیه اسید سولفوریک 1 مولار, تهیه اسید سولفوریک 1 نرمال, اسید سولفوریک 2 نرمال, اسید سولفوریک 2 مولار, اسید سولفوریک 20 درصد, اسید سولفوریک 20 لیتری, اسید سولفوریک 25 درصد, تهیه اسید سولفوریک 2 نرمال, طرز تهیه اسید سولفوریک 2 نرمال, اسید کلریدریک 2 نرمال, اسید سولفوریک 30 درصد, اسید کلریدریک 37 درصد, اسید کلریدریک 33 درصد, اسید کلریدریک 37 درصد چند نرمال است, اسید کلریدریک 37 درصد مرک, اسید کلریدریک 32 درصد, اسید کلریدریک 30 درصد, اسید کلریدریک 37 درصد چند مولار است, اسید سولفوریک 4 مولار, 4 کاربرد سولفوریک اسید, اسید سولفوریک 50 درصد, اسید سولفوریک 50, اسید کلریدریک 5 نرمال, تهیه اسید سولفوریک 50 درصد, اسید کلریدریک 6 نرمال, اسید سولفوریک 98, اسید سولفوریک 98 درصد چند مولار است, اسید سولفوریک 96 درصد, اسید سولفوریک 98 درصد قیمت, اسید سولفوریک 98 درصد مرک, اسید سولفوریک 98 قیمت, اسید سولفوریک 90 درصد, اسید سولفوریک 98 درصد صنعتی

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *